OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XI Niedziela Zwykła A 14.06.2026 r.
1.Przed tygodniem odbywała się zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. Zebraliśmy 580 zł.
2.Dzisiaj II niedziela miesiąca - taca przeznaczona na cele remontowo-konserwatorskie w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary na ten cel.
3.Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe - Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tygodniu litania na rozpoczęcie Mszy św. o 18.00, a w niedzielę na zakończenie Mszy św. o 18.00.
4.We wtorek 16 czerwca spotkanie Ministrantów Seniorów na plebanii o 19.00.
5.W środę 17 czerwca zapraszamy na kolejny filmy do naszego „Kina Parafialnego” na godz. 10.00 lub 19.00. Wyświetlimy włoską komedię opowiadającą o nowoczesnej, liberalnej rodzinie, w której syn postanawia zostać księdzem. Serdecznie zapraszamy.
6.Kancelaria parafialna czynna w czwartek po Mszy św. do 19.15.
7.W czwartek uroczystość NMP z Rokitna - Patronki naszej diecezji. Odpust diecezjalny w Rokitnie 20 czerwca o 12.00. Polecamy.
8.W piątek 19 czerwca o 19.00 spotkanie Szkoły Biblijnej (ostatnie przed wakacjami). Rozważamy Ewangelię św. Łukasza rozdz. 16-20. Serdecznie zapraszamy.
9.W dzisiejszą niedzielę 14 czerwca kolejne popołudniowe spotkanie w „Ogrodach Plebanii” od 15.00 do 17.00. Serdecznie zapraszamy.
10.Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: „Niedziela” (12 zł), „Gość Niedzielny” (10 zł) oraz nowego Modlitewnika Rokitniańskiego w cenie 25 zł.
11.Parafialna Pielgrzymka do Żagania odbędzie się 20 czerwca - koszt to 110 zł. Wyjazd 20 czerwca o 8.00, a powrót około 17.00. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc - zachęcamy do zapisywania się u p. Urszuli oraz u proboszcza. W ramach pielgrzymki zwiedzania Poaugustiańskiego Zespołu Klasztornego, nawiedzenie Repliki Grobu Pańskiego oraz zwiedzanie Oflagu Jenieckiego.
12.Wśród wakacyjnych propozycji na lipiec polecamy: 2-12 lipca - 43 Piesza Pielgrzymka Rolników Klenica - Jasna Góra; 2-5 lipca - 15 Rowerowa Pielgrzymka Głogowska na Jasną Górę.
13.W ramach wakacji zmianie ulegnie też porządek Mszy św. niedzielnych w lipcu i sierpniu. Msze św. w następującym porządku od niedzieli 5 lipca: 8.00 - Nowe Miasteczko (OB), 9.30 - Gołaszyn, 11.00 - Popęszyce, 12.30 - Nowe Miasteczko (OB). Msza św. w sobotę w lipcu i sierpniu sprawowana będzie z formularza niedzielnego.
14.Przygotowujemy się do odpusty parafialnego św. Marii Magdaleny, który zostanie odprawiony 22 lipca (środa) o godz. 18.00 w kościele parafialnym św. Marii Magdaleny.
Proboszcz Ks. Wojciech Ratajewski